Imieniny obchodzą:

Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian, Niegosława, Teobald.


Wiosenne wędkowanie. Informacje Koła PZW Teresin

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMija zima. Przed nami wędkarzami rysuje się wiosenny czas okazów. Nie jest to zwykły okres, ponieważ wiosna wymaga od nas dużego zaangażowania, jeśli chcemy złowić tą wymarzoną rybę. Letnie miejscówki często są niedostępne ze względu na roztopy, woda w rzekach wysoka, często wieje, pada, raz deszcz raz śnieg, a te największe ryby są kapryśne i wymagające. Nic to jednak dla łowcy, który jest zdeterminowany na zrealizowanie celu, którego w lecie może nie osiągnąć.

 

W naszym okręgu wiosna to szczególny czas połowu płoci, jazi, kleni oraz okoni. Nasi dziadkowie i ojcowie, od których w dużej mierze czerpaliśmy i czerpiemy wiedzę to głównie doświadczeni spławikowcy, którzy na wyżej wymienione gatunki, jako przynęty polecali „kanapkę” czyli biały robak, ochotka, biały robak. Weryfikując tą dziadkową wiedzę, można stwierdzić, że w  większości przypadków, obecnie lepiej sprawdza się sama ochotka  Co do sprzętu to im lżejszy zestaw tym lepiej, żyłka 0,16, przypon 0,12, a haczyk wielkością uzależniony od przynęty. Wygląda ekstremalnie ale daje efekty. Co do metod to chyba najlepsza w tym okresie będzie przepływanka.

 

Spinningista w tym okresie może powalczyć o okonia, klenia i jazia choć zdarzają się i dorodne płocie, przy odrobinie szczęścia oczywiście. Najlepszą przynętą będą małe: gumki, woblerki i te najmniejsze obrotówki. To tyle słowem porady na marzec.

 

Cofając się w historii naszej teresińskiej braci wędkarskiej o miesiąc, a dokładnie do 5 lutego, należy wspomnieć, że w tym dniu miało miejsce zebranie sprawozdawcze Koła PZW Teresin na którym zostało podjęte kilka uchwał z wyborem nowych władz koła włącznie. Skład zarządu kadencji 2017-2020 uległ zmianie i obecnie prezentuje się tak:

 

Prezes zarządu koła: Krzysztof Baranowski, Wiceprezes do spraw organizacyjnych:Mariusz Jurczak, Wiceprezes do spraw sportu i młodzieży : Sławomir Banaszek, Skarbnik koła:Wiesław Smoliński, Gospodarz koła: Arkadiusz Kamiński, Sekretarz koła: Paweł Szczepański, Rzecznik koła: Michał Andrzejewski, Wiceprezes do spraw odznaczeń: Arkadiusz Lipiński, Wiceprezes do spraw zarybień: Marcin Borzymowski. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.e-ryby.net W najbliższym czasie tj. w kwietniu planowane są także zawody wędkarskie o Mistrzostwo Koła Teresin w dyscyplinie spławikowej. Data to 22.04.2017 – rzeka Bzura.

 

Wszystkich członków koła zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej społeczności wędkarskiej oraz propagowania tej dyscypliny sportu/hobby jako ważnej dla rozwoju i świadomości naszych bliskich, znajomych i wszystkich tych dla których obcowanie z naturą to coś więcej niż grill na działce:). Pamiętajcie, że wędkarstwo uczy nie tylko cierpliwości, pokory ale przede wszystkim szacunku dla otaczającej nas natury.

 

kolega Michał Andrzejewski

Dodaj komentarz

KALENDARZ

lipiec 2022
P W Ś C P S N
« gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook