Imieniny obchodzą:

Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił, Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma.


UWAGA! Od jutra nowe badania geodezyjne CPK. Skaning laserowy terenu inwestycji

Spółka Centralny Port Komunikacyjny informuje: Rusza kolejny etap prac w terenie w ramach przygotowań do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Od jutra geodeci będą prowadzili badania skaningowe w gminach: Baranów, Teresin i Wiskitki. Specjalistyczne badania będą bezinwazyjne i potrwają kilka dni.

 

Badania składają się z dwóch etapów. Po pierwsze, po drogach publicznych na obszarze przyszłej inwestycji będzie poruszał się samochód pomiarowy z zestawem LIDAR, czyli laserowym czujnikiem odległości. Pomiar odbędzie się na terenie gmin Baranów, Teresin i Wiskitki po wyznaczonej wcześniej trasie przejazdu. To badanie będzie bezkolizyjne, nieinwazyjne i praktycznie niezauważalne dla mieszkańców.

 

Po drugie, dwa zespoły terenowe wykonają pomiar budynków na terenie gmin Wiskitki i Teresin,  stosując metodę skaningu laserowego. Geodeci obejdą budynki z zewnątrz. Urządzenia pomiarowe umieszczone na ich plecakach zarejestrują dokładną lokalizację i parametry budynków. W celu wykonania tych prac członkowie ekip terenowych będą prosili mieszkańców o zgodę na wejście na tereny posesji.

 

Pomiary budynków będą odbywały się m.in. w oparciu o art. 13 ust. 1 oraz art. 14 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z 17 maja 1989 r. Wykonawcą prac jest firma Global EAST, która współpracuje ze spółką Multiconsult Polska. Ta ostatnia pełni funkcję konsultanta ds. badań terenu. W zakres działań konsultanta ds. badań terenowych wchodzą analizy przestrzenne i podłoża gruntowego, które dostarczą danych m.in. na potrzeby master planu i dokumentacji przedprojektowej CPK. Powierzchnia obszaru wskazanego do analiz wstępnych wynosi ok. 75 km kw.

mapa2

Miejsca działania ekipy pomiarowej (oznaczone kolorem czerwonym)

trasa

Trasa przejazdu samochodu pomiarowego (oznaczona kolorem żółtym)

scan1

Samochód pomiarowy z zestawem do skaningu laserowego

 

źródło: Biuro Prasowe CPK

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« mar    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook