Imieniny obchodzą:

Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska.


Ustalony sprawca zabójstwa młodej kobiety w gminie Iłów

W dniu 30 sierpnia 2019 roku Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie została powiadomiona o znajdujących się w miejscowości Brzozowiec (gmina Iłów) częściowo obnażonych zwłokach kobiety, które znajdowały się w przydrożnym rowie. W toku podjętych czynności ustalono tożsamość kobiety, którą okazała 26-letnia obywatelka Ukrainy. Podjęte w sprawie czynności m.in. przeprowadzona tego samego dnia sekcja zwłok potwierdziły, iż padła ofiarą zabójstwa.

 

W ciągu kolejnych dwóch dni ciężkiej pracy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie udało się ustalić sprawcę tego zabójstwa. Mężczyzna także był obywatelem Ukrainy, który bezpośrednio po dokonanym przestępstwie wyjechał z Polski na Ukrainę, gdzie się ukrył.

 

 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy i zabezpieczone ślady pozwoliły na wydanie przez prokuraturę w Sochaczewie postanowienia o przedstawieniu zarzutów, a następnie wystąpienie do Sądu Rejonowego w Sochaczewie z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W dniu 3 września 2019 roku Sąd Rejonowy w Sochaczewie wobec sprawcy zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W dniu 4 września 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie wydała list gończy za sprawcą przestępstwa.

 

 

W sprawie prowadzona była i jest za pośrednictwem oficera łącznikowego współpraca ze stroną ukraińską mająca na celu skuteczne pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności za popełnioną zbrodnię.

policja-swinoujscie

źródło: Policja Sochaczew

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook