Imieniny obchodzą:

Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz, Gaudenty, Marta, Wincenty.


Uroczyste zakończenie spotkania z pielgrzymami w Niepokalanowie – FOTO

Przez kilka minionych dni w Parafii Niepokalanów gościła grupa 70 osób, które przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W dniach 20-25 lipca w Niepokalanowie gościli pielgrzymi z Dominikany, Chin, Hongkongu i Makau.

 

 

W niedzielę, 24 lipca odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie spotkania w Niepokalanowie. Mszę świętą w bazylice odprawił o. Piotr Szczepański, wikariusz Warszawskiej Prowincji Ojców Franciszkanów Konwentualnych, który podkreślał wyjątkowość tych wydarzeń. – Cieszę się, że mogę być tutaj na zakończenie Dni Diecezjalnych.  Jest to naprawdę niezwykłe doświadczenie, że nie tylko w Niepokalanowie ludzie się modlą, nie tylko w Polsce ludzie chodzą do Kościoła, nie tylko w Europie ludzie wierzą w jednego Boga. Na całym świecie są ludzie, którzy zwracają się do tego samego Pana! Jest to namacalne odkrycie, że na świcie jest bardzo wielu tych, którzy codziennie modlą się do Boga Jedynego – podkreślał o. Szczepański.

 

Wszystkie Msze św., odprawiane w tych dniach w Niepokalanowie miały wielokulturowy charakter, ponieważ czytania i wybrane elementy tłumaczone były na język angielski, hiszpański oraz chiński.

 

W niedzielę, 24 lipca obok niepokalanowskiej bazyliki odbył się piknik rodzinny dla pielgrzymów i wszystkich parafian, którzy chcieli integrować się z gośćmi z zagranicy. Warto podkreślić, że pielgrzymi zakwaterowani byli w domach mieszkańców Gminy Teresin, dzięki czemu mogli również doświadczyć rodzinnej i domowej atmosfery.

 

Podczas pikniku przygotowany był poczęstunek, a także program artystyczny. Nie zabrakło układów tanecznych, wspólnych śpiewów, a atrakcją spotkania były prezentacje grup. Pielgrzymi prezentowali charakterystykę swoich krajów, pokazując jednocześnie jak można integrować się i nie stwarzać barier w komunikacji i wspólnej zabawie.

 

W Diecezjalne Dni w Niepokalanowie zaangażowana była bardzo duża grupa wolontariuszy, władze i mieszkańcy Gminy Teresin oraz służby porządkowe. W poniedziałek rano, 25 lipca goście odjechali do Karkowa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PW

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook