Imieniny obchodzą:

Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir.


Uroczyście świętowaliśmy odzyskanie Niepodległości – FOTO

Już od 7 lat Marszałek Józef Piłsudski w uroczystym dniu 11 listopada nie zapomina o odwiedzeniu Gminy Teresin. Pan Zdzisław Goszcz, w mundurze oraz z szablą z epoki, łudząco podobny do Marszałka, również w tym roku poprowadził Marsz Niepodległości, który wiódł z Teresina do Szymanowa.

 

 

Teresińskie świętowanie odzyskania Niepodległości rozpoczęło się 10 listopada w Teresińskim Ośrodku Kultury, gdzie odbyła się projekcja filmu „Niepodległość”. Zaś 11 listopada, przy Dworcu T.O.Kultura uformował się biało-czerwony pochód. Uczestnicy następnie wyruszyli z pieśnią patriotyczną na ustach oraz biało-czerwonymi flagami w dłoniach w kierunku Szymanowa, gdzie odbywała się druga część uroczystości. Stanowiły ją Msza święta w inteni Ojczyzny w kościele w Szymanowie oraz złożenie wieńców przy obelisku Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie można było poczęstować się gorącą grochówką.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: PW, EW

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook