Imieniny obchodzą:

Anastazja, Angelika, Anita, Bertram, Eliza, Jacek, Jaczewoj, Joanna, Julianna, Liberat, Miron, Zawisza, Żanna.


Twórca telewizji „Franciszkanie.tv” głosi rekolekcje w Niepokalanowie

patefon„Mój Bóg jest większy od mojego grzechu” – pod takim hasłem w dniach 22 – 25 marca odbywają się w Niepokalanowie rekolekcje wielkopostne. Nauki głosi o. Mateusz Stachowski OFM Conv. z Gdyni, twórca telewizji internetowej Franciszkanie.tv (na zdjęciu obok). – Rozpoczynając nasze rekolekcje wielkopostne chcemy pozwolić Panu Bogu działać. Tylko on jest zdolny aby nas pociągać do siebie – mówił  o. Stachowski.

 

Podczas wszystkich niedzielnych mszy świętych o. Mateusz Stachowski, franciszkanin z Gdyni, głosi nauki rozpoczynające rekolekcje wielkopostne, podkreślając że to czas, kiedy musimy pozwolić Panu Bogu działać. – To prawda, że naszym zadaniem jest włączyć się w nasze osobiste nawrócenie, ale musimy pamiętać, że zawsze pierwszy krok należy do Pana Boga, bo to on jest zdolny, aby nas pociągać za sobą. My jesteśmy ciężcy od naszych grzechów, złych przyzwyczajeń, słabości. Jesteśmy oporni w tym, aby całkowicie i dobrowolnie pójść za nim. Dajmy się więc Bogu złapać za rękę, pozwólmy się pociągnąć, prowadzić i kierować – mówił o. Stachowski.

 

 

Rekolekcjonista zaznaczył też, że odrzucenie swojej woli i zaparcie się jej daje nam zbawienie w Jezusie, które jest naszą jedyną nadzieją na tym świecie. Jak podkreślił, wyrzeczenie się swojej woli i zostawienie swoich oczekiwań i pragnień „to najtrudniejsza rzecz na świecie”. Jednak dzięki temu naszą postawą zbliżamy się do postawy Jezusa, który zaufał Ojcu całkowicie. – Boże, niechaj moja wola nie przeszkadza Tobie działać we mnie. Niechaj moje oczekiwania, pretensje, żale, rozpamiętywanie krzywdy doznanej od innych nie przeszkadzają Twojej woli działać w moim życiu – mówił o. Stachowski.

 

 

Rekolekcje w Niepokalanowie głosi o. Mateusz Stachowski OFM Conv. z Gdyni, twórca telewizji internetowej Franciszkanie.tv, znany także jako Brat Patefon. Nauki rekolekcyjne były głoszone przez całą niedzielę oraz od poniedziałku do środy na mszach świętych o godzinie 11 i 18. Ponadto dodatkowa nauka będzie głoszona o godzinie 20.

 

/PW/

 

Dodaj komentarz

KALENDARZ

sierpień 2022
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook