Imieniny obchodzą:

Antoni, Ciechomir, Jarosław, Lukrecja, Paweł, Robert, Roberta, Wiesław, Wisław.


Teresin: Areszt dla podejrzanego o rozbój i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu

Dzielnicowa z Teresina ustaliła, że 26 – letni mężczyzna dokonał rozboju na 68 – latku. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie podejrzany usłyszał zarzut. Przestępstwo, którego się dopuścił zostało popełnione w warunkach recydywy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca gminy Teresin na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara wieloletniego pozbawienia wolności.

 

 

W ubiegłym tygodniu w Teresinie doszło do rozboju na 68 – latku. Pobity mężczyzna został przewieziony do szpitala z obrażeniami twarzoczaszki. Dzielnicowa z Posterunku Policji w Teresinie ustaliła, że czynu dopuścił się 26 – letni mieszkaniec tej gminy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanego.

 

Kilka dni później, policjant referatu patrolowo – interwencyjnego będący po służbie, zauważył 26 – latka na jednej z ulic w centrum miasta. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariusza, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

 

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzut rozboju w wyniku którego pokrzywdzony doznał uszczerbku na zdrowiu. Podejrzanemu zarzuca się, że popełnił przestępstwo w warunkach recydywy.

 

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 26 – latka środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Podczas wczorajszego posiedzenia, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.

 

Rozbój jest bardzo poważnym przestępstwem, zagrożonym karą do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy, kara może wzrosnąć.

 

mł. asp. Agnieszka Dzik, Policja Sochaczew

Dodaj komentarz

KALENDARZ

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
« gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook