Imieniny obchodzą:

Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman.


Szach mat! Zajęcia szachowe w Teresinie

Szachy. Trudna i pasjonująca gra. Wymagają cierpliwości, wytrwałości, skupienia i roztropności. Dzieci i młodzież, którzy chcą nauczyć się grać lub rozwinąć swoje umiejętności mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć szachowych w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

chess-584401_1280

– Obecnie prowadząc zajęcia szachowe nie koncentruję się wyłącznie na tym, aby przygotować dzieci do mistrzostwa, chociaż mogę się pochwalić takimi sukcesami moich wychowanków. Liczni z nich startują w imprezach, a niektórzy zdobywają nawet medale. Wyjaśniając zasady tej królewskiej gry, myślę o tym, aby „bawiąc, uczyć”. Pragnę, aby dzieci poprzez szachy, uczyły się myśleć. Dzięki temu ten młody obecnie człowiek będzie w przyszłości lepiej i roztropniej wykonywał swoje obowiązki – mówi Jarosław Kowalewski, pomysłodawca i koordynator zajęć. – Realizuję tematy zajęć pomyślane w taki sposób, który stanowi połączenie wiadomości z logicznymi ćwiczeniami oraz rozwiązywaniem zadań. W tym programie jest też miejsce na rozgrywanie partii szachowych – bardzo lubianych przez dzieci – dodaje.

 

Zajęcia szachowe odbywają się w każdą środę w GOSiR Teresin przy Al. XX-lecia, o godz. 18.45. Wstęp wolny! Więcej informacji może udzielić Jarosław Kowalewski, telefon kontaktowy: 694-146-194.

 

Warto, ponieważ szachy mają walory wychowawcze i uczą logicznego myślenia. Pomagają w harmonijnym (intelektualno – fizycznym) rozwoju młodego człowieka. Są dyscypliną, która łączy w sobie elementy kultury, nauki i sportu. Okazują się pomocne w procesie kształcenia młodego pokolenia i mają pozytywny wpływ na rozwój człowieka. Uczą taktycznego i logicznego myślenia. Kształtują pamięć i koncentrację. Dzieci, które grają w szachy nie mają problemów z nauką i z powodzeniem kończą dobre szkoły, a potem studiują na renomowanych uczelniach.

/JK, PW/

 

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Luty 2020
P W Ś C P S N
« sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook