Imieniny obchodzą:

Antoni, Ciechomir, Jarosław, Lukrecja, Paweł, Robert, Roberta, Wiesław, Wisław.


Stowarzyszenie IMPULS wznawia działania na rzecz mieszkańców Gminy Teresin

Panująca od ponad roku pandemia znacznie ograniczyła aktywność wielu organizacji. Także nasze Stowarzyszenie zawiesiło planowane na 2020 rok działania. Wyjątkiem była Akcja Niebieska Gwiazdka zorganizowana wspólnie z Posterunkiem Policji w Teresinie, w której wsparliśmy wartościowymi paczkami 35 rodzin z naszej gminy i powiatu. Obecnie, w miarę poprawy sytuacji i zmniejszania obostrzeń dotyczących spotkań i rekreacji na świeżym powietrzu zaplanowaliśmy kilka działań skierowanych do mieszkańców naszej gminy, w tym kilka dedykowanych naszym seniorom.
W ramach projektu „AKADEMIA AKTYWNEGO SENIORA”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Gminy Teresin zaprosimy seniorów na wycieczkę zabytkowym pociągiem RETRO do Tułowic oraz wybierzemy się do Żelazowej Woli, gdzie znajduje się Dom Urodzenia Fryderyka Chopina. Po raz kolejny pojedziemy do Warszawy, gdzie razem z Przewodnikiem Warszawskim pospacerujemy śladami ślubów powstańczych. Spacer ten będzie również okazją do poznania tragicznego losu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli poetów pokolenia Kolumbów – patrona 2021 roku.
Poza wyjazdami rekreacyjno-edukacyjnymi mamy dla seniorów propozycję warsztatu kolażu. Zajęcia będą polegały na stworzeniu kolażu zawierającego element lokalnej architektury, wydarzenia, ważnej osoby związanej z gminą Teresin. Ciekawie zapowiada się również warsztat pt. „Moje życiowe role – co za mną?, co przede mną?”, poświęcony życiowym rolom: rodzic, dziadek/ babcia, życiowy nauczyciel/ nauczycielka, mąż/żona, powiernik/ powierniczka ….
Każdy będzie mógł zmierzyć się z pytaniem, które z życiowych ról za mną, a które przede mną, a wszystko po to by szukać tego co jest najważniejsze, tego za czym się tęskni i do czego chce się wrócić lub tego co zawsze było marzeniem i czego warto jeszcze spróbować.
Kolejnym projektem, również dofinansowanym ze środków Gminy Teresin, tym razem skierowanym do ogółu mieszkańców naszej gminy jest projekt pt. „AKTYWNIE = ZDROWO”. Chcemy zachęcić mieszkańców, żeby korzystali ze świeżego powietrza i utrzymywali aktywność fizyczną. Nie trzeba specjalnych urządzeń, żeby ćwiczyć, a infrastruktura, jak i tereny naszej gminy sprzyjają różnym aktywnościom. Dlatego warto wykorzystać te zasoby. Osoby zainteresowane poprawą swojej kondycji fizycznej będą mogły wziąć udział w zajęciach zumby oraz spacerach nordic walking. Cykl zajęć sportowych w plenerze będzie stanowił miłą odmianę i okazję do spotkania oraz wspólnego przebywania.
Większość wymienionych działań będzie realizowana w czasie letnich miesięcy, o ich rozpoczęciu i zasadach udziału będziemy informowali na bieżąco. Stowarzyszenie IMPULS
IMPULS

Dodaj komentarz

KALENDARZ

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
« gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook