Imieniny obchodzą:

Damazy, Dominik, Leonard, Maksymilian, Oda, Stojgniew, Walery, Wirgiliusz.


Samorząd Mazowsza zdecydował o ogromnej dotacji dla Gminy Teresin

12 października sejmik województwa mazowieckiego podjął decyzję o przekazaniu Gminie Teresin wsparcia z budżetu województwa w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. 3,4 miliona złotych zasili projekt Urządzenie terenu rekreacyjno – parkowego w miejscowości Granice – Przyjazne miejsce dla mieszkańców

żyrardowski

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, ten instrument doskonale wpisuje się w politykę samorządu województwa opartą na zasadach pomocniczości i zrównoważonego rozwoju.

 

– Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in.  drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić. Tu nie ma jednego naboru. Potrzeby są tak duże, że wnioski spływają do nas praktycznie cały czas i gdy tylko sytuacja finansowa na to pozwala, uruchamiamy kolejne wsparcie – dodaje marszałek.

 

Przypomnijmy, że w ramach planowanych działań w Granicach utworzony zostanie park stwarzający miejsce wypoczynku i rekreacji, nadający mu reprezentacyjny charakter, zapraszający mieszkańców i turystów do korzystania z jego walorów. Projekt przewiduje uporządkowanie terenu. Wyznaczone będą ciągi piesze i pieszo-jezdne. Nie zabraknie nowych nasadzeń: drzew, krzewów, kwiatów i pnączy. W planach ujęte jest wprowadzenie elementów rekreacji ruchowej i wypoczynku. Park podzielony zostanie na kilka stref funkcjonalnych i dostosowany do różnych grup wiekowych. Zatem nie tylko młodzież, ale zarówno dzieci jak i osoby starsze, odnajdą tam miejsce do spędzenia czasu w sposób aktywny i przyjemny.

 

Ogólnodostępny i niekomercyjny park będzie ostoją wzmacniania więzi zarówno rodzinnych, jak i promocją Gminy Teresin jako miejsca spotkań, rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców gminy oraz turystów. Inwestycja wpłynie na poprawę estetyki otoczenia, utworzy harmonijne połączenie z otaczającym terenem i bez wątpienia stanie się miejscem cieszącym się zainteresowaniem. Wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego zdecydowanie przyspieszy realizację tej inwestycji.

 

– Dziękuję Panu Mirosławowi Adamowi Orlińskiemu oraz Marszałkowi Adamowi Struzikowi za ogromne serce i wsparcie naszego projektu! Jesteście Przyjaciółmi naszej gminy i prawdziwymi Gospodarzami Mazowsza. W tych trudnych czasach solidarność samorządowa – mówi Wójt Gminy Teresin, Marek Olechowski

 

 

źródło: mazovia.pl, teresin.pl

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Listopad 2021
P W Ś C P S N
« paź    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook