Imieniny obchodzą:

Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz, Gaudenty, Marta, Wincenty.


Podniebna przygoda, czyli szkolna wycieczka do Wrocławia

ryan1Super…, fajnie, niezwykle… najlepsza z najlepszych… – dało się słyszeć głosy dzieci już w początkowym etapie wycieczki. Niezwykła, bo też nietuzinkowy był środek transportu, dzięki któremu – w niespełna godzinę dotarliśmy do Wrocławia. Na pokładzie naszego rejsowego Boeinga 737 powitał nas kapitan oraz załoga przedstawiając naszą grupę jako uczniów klas 3b oraz 3c Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Teresinie pod opieką wychowawczyń –  Teresy Romanowskiej i Barbary Załuskiej. Pozostali pasażerowie odnosili się do nas również z wielką sympatią. Przeszliśmy uprzednio kontrolę bezpieczeństwa i poznaliśmy standardowe zasady postępowania podczas różnych sytuacji, które mogą się wydarzyć w trakcie podniebnej podróży.

 

 

Piękny Wrocław. Wspaniała architektura. Odkrywaliśmy historię miasta dzięki przewodniczce oraz krasnalom – jej pomocnikom, które sprawiły, że wszelkie informacje przyswoiliśmy sobie w trakcie interaktywnej zabawy. Zapamiętaliśmy mnóstwo ważnych, cennych informacji. Następnie pobyt w Afrykarium – niezwykłej części wrocławskiego ZOO zapadł szczególnie w naszej pamięci. Afrykarium jest, bez wątpienia, unikatowym na skalę światową kompleksem, w którym przedstawiono zróżnicowane ekosystemy egzystujące w środowisku wodnym. Tu wśród rekinów, pingwinów, płaszczek, piranii, aligatorów, hipopotamów można było poczuć się jak prawdziwy eksplorator, odkrywca, łowca przygód. Bajeczne przeżycia.

ryan3 ryan2

 

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wznieść się wysoko i z innej perspektywy ujrzeć naszą okolicę, kraj, szkołę… Mamy świadomość, że podróże kształcą. Wiemy również, że gdy dorośniemy to właśnie samolot będzie stanowił najpopularniejszy pod względem komfortu i czasu podróży środek transportu. Patron naszej szkoły – św. Maksymilian, jako wizjoner przeczuwał już w latach trzydziestych XX-wieku, że komunikacja lotnicza stanie się codziennością. Nasza przygoda jest tego dowodem.

 

Zdobywcy przestworzy

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook