Imieniny obchodzą:

Antoni, Ciechomir, Jarosław, Lukrecja, Paweł, Robert, Roberta, Wiesław, Wisław.


Rozdano nagrody festiwalu „NASZE WIECZNE KOLĘDOWANIE”

Grand Prix XV Ogólnopolskiego Festiwal Kolęd i Pastorałek „NASZE WIECZNE KOLĘDOWANIE” dla zespołu wokalnego „MERITUM” z Janowa Podlaskiego

 

W Niepokalanowie zakończył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „NASZE WIECZNE KOLĘDOWANIE”. Jury wręczyło łącznie 19 nagród. Była to rekordowa ilość w historii festiwalu. Nagrodę Grand Prix uzyskał zespół wokalny „MERITUM” z Janowa Podlaskiego. Ponadto rozdano 7 nagród głównych oraz 11 wyróżnień. – Poziom był niezwykle wysoki i bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. O wynikach decydowały detale – mówiła podczas wręczania nagród Magdalena Ptaszyńska, przewodnicząca jury.

 

Magdalena Ptaszyńska gratulowała wszystkim uczestnikom podkreślając jednocześnie, że werdykt jury nie jest wyznacznikiem ich talentu. – Nieważne kto jakie miejsce dziś zajmie. Według mnie wygraliście już będąc tutaj. Wszyscy zasługujecie na najwyższe nagrody. Życzę wam dużo pasji i wytrwałości, abyście nigdy nie przestawali śpiewać – mówiła przed odczytaniem protokołu z decyzją jury.

fest2

Obok nagrody Grand Prix, siedmioro wykonawców otrzymało nagrody główne. Byli to Piotr Zubek z Warszawy, Zespół „FOSa” z Wrocławia, Maksymilian Miszczyk z Nowego Glinnika, Katarzyna Golecka z Parczewa, Karolina Łopuch, Weronika Krystek oraz duet Weronika Makowska i Patrycja Czyżewska (wszyscy ze Studia Piosenki i Tańca FART z Bielawy). Wręczono również 11 wyróżnień. Jedno z nich powędrowało do gości z zagranicy – zespołu dziecięcego piosenki rosyjskiej „Mładuszka” z dziecięcej szkoły muzycznej w Kaliningradzie.

fest1

Gościem uroczystości wręczania nagród był m. in. o. Andrzej Sąsiadek, proboszcz Parafii w Niepokalanowie. – Cudowne jest to, że pielęgnujemy tę polską tradycję śpiewania kolęd i pastorałek. Życzę wam tego, abyście myśląc o wspaniałych aranżacjach i wykonaniach swoich utworów nie zapomnieli również o tym co śpiewacie, bo to są wspaniałe i wielkie prawdy wiary o bożym przyjściu na świat – podkreślał. Podczas uroczystości wręczania nagród obecny był również Wójt Gminy Teresin, Marek Olechowski, który wraz z przewodniczącą jury wręczał nagrody.

fest3

Głównymi celami konkursu były: prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek, poszukiwanie nowych aranżacji i pomysłów twórczych, prezentacja nowych, autorskich pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych w ciekawych aranżacjach, promowanie ich wysokiego poziomu artystycznego, prezentacja i promocja regionalnych kolęd i pastorałek, kultury i tradycji ludowej różnych regionów Polski, Polonii oraz gości zagranicznych, a także propagowanie wspólnego muzykowania i kreatywności dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Na XV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „NASZE WIECZNE KOLĘDOWANIE” w Niepokalanowie wpłynęło 106 zgłoszeń. Komisja konkursowa po przesłuchaniu wszystkich nagrań postanowiła zakwalifikować do konkursu 59 wykonawców. Jednak na festiwal ostatecznie dotarło 52 artystów.

 

Festiwal odbywał się w dniach 23-25 stycznia 2015 r. w Niepokalanowie. Organizatorami festiwalu byli Klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie oraz Teresiński Ośrodek Kultury. W tym roku, po raz pierwszy, uczestnicy mogli wziąć udział w konsultacjach wokalnych z jurorką festiwalu, Magdaleną Ptaszyńską, wokalistką, muzykiem, autorką muzyki i tekstów, absolwentką Akademii Muzycznej, im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pedagogiem śpiewu rozrywkowego, wykładowcą w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie.

/PW/

Dodaj komentarz

KALENDARZ

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
« gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook