Imieniny obchodzą:

Dadźbog, Franciszek, Michalina.


Latem, podczas wakacji, nie warto się utopić…

kąp miniCo roku latem, gdy tylko słupki rtęci zaczynają piąć się w górę, mazowieckie plaże i kąpieliska zapełniają się ludźmi. Każdy szuka sposobu na upał, często zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Świadczy o tym chociażby fakt, że wiele osób na miejsce wypoczynku wybiera niestrzeżone i niebezpieczne kąpieliska. Dlatego, aby uczulić je na czyhające na nie zagrożenia, samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z policją od sześciu lat oznacza najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się 13 kolejnych i tym samym na Mazowszu będzie już 121 takich punktów.

 

Jak pokazują statystyki prowadzone przez samorząd województwa mazowieckiego, Komendę Stołeczną Policji w Warszawie oraz Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu akcja przynosi efekty. Chociaż w ubiegłym roku na Mazowszu utonęło 30 osób, w tym 4 w samej Warszawie, takich wypadków było dużo mniej niż, kiedy w 2013 r. na Mazowszu zanotowano aż 62 utonięcia, a 37 z nich miało miejsce na terenie Warszawy i okolic. Takie zmiany cieszą. Jak wynika z obserwacji policji, na wodnej mapie Mazowsza są miejsca szczególnie niebezpieczne, w których dochodzi do największej liczby wypadków. Dlatego urząd marszałkowski w porozumieniu z Komendą Stołeczną Policji i Komendą Wojewódzką Policji od 6 lat oznakowuje je tablicami „Czarny punkt wodny”. W tym roku do istniejących 108 punktów dołączy 13 nowych.

 

Forma tablic jest bardzo prosta i czytelna. Czarno-żółta kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność, natomiast minimalistyczna grafika — czytelność. Tablice informujące o ryzyku kąpieli są zawsze ustawione w widocznym dla wszystkich miejscu.

 

Na terenie powiatu sochaczewskiego jest sześć miejsc w pobliżu akwenów wodnych gdzie umieszczony został znak CZARNY PUNKT WODNY. Są to : 931_p

 

Przesławice- rzeka Wisła

Nowa Wieś- żwirownia

Kamion – Bzura

Wyszogrodzka- Zalew Plecewice

Bzura MotoCross

Boryszew

 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie

Dodaj komentarz

KALENDARZ

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook