Imieniny obchodzą:

Adrian, Adrianna, Chwalimir, Edgar, Elżbieta, Eugeniusz, Kilian, Prokop, Wirginia.


Julia Matczak z Gminy Teresin zwyciężyła w konkursie „Sochaczew rozśpiewany”!

Julia Matczak – uczennica Osiemdziesiątki z trzema nagrodami w VIII edycji konkursu Sochaczew Rozśpiewany. Podziękowania dla szkoły za udział jej uczniów w obecnej i poprzednich edycjach konkursu.

82796052_2549877935338971_2802115867402305536_n

 

Galę finałową mogliśmy oglądać 17 stycznia w Sochaczewskim Centrum Kultury. Jury było jednogłośne Julia wyróżniała się na tle pozostałych uczestników konkursu i to ona właśnie otrzymała nagrodę główną w konkursie, nagrodę publiczności i nagrodę Radia Sochaczew.

 

- Ma wielki talent, wielki dar od Boga w postaci pięknej barwy głosu, dojrzałego głosu, który potrafi kontrolować – mówiła Justyna Panfilewicz wokalistka, przewodnicząca jury po ogłoszeniu wyników. A głos to połowa sukcesu i jeśli Julia napotka na swej drodze kogoś, kto będzie komponował dla niej piękne piosenki, odniesie sukces.

 

Publiczność konkursowa była pod wrażeniem występu Julii, ona zaistniała w taki sposób na scenie, że słuchacze ulegli jej urokowi. Docenili nie tylko piękną barwę głosu, ale również jej muzykalność, wdzięk i muzyczną aurę, którą wypełniła się sala. A to wszystko za sprawa piosenki Tiny Turner What’s love got to do with it.

 

Julia nie kryła wzruszenia i radości ze zwycięstwa, którego jak mówi – nie spodziewała się, ponieważ inni uczestnicy konkursu, czyli jej koleżanki i kolega prezentowali się również bardzo dobrze. Nagroda główna, Grand Prix to 1500 złotych, nagroda Radia Sochaczew 500 złotych i nagroda publiczności – ogromna maskotka. Jak zwyciężczyni planuje wydać zdobyte w ten sposób pieniądze? Najprawdopodobniej na warsztaty muzyczne, ponieważ chce się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności wokalne.

 

Julia jest uczennicą pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie, ponadto uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie. Uczestniczyła w ubiegłorocznej edycji konkursu Sochaczew Rozśpiewany, przetarła więc swój szlak muzyczny i w tym roku miała już większe doświadczenie. W przyszłości chciałaby zostać muzykiem, jest puzonistką, ponadto gra na kontrabasie i saksofonie, pragnie rozwijać swoje umiejętności wokalne i instrumentalne. Na razie ma za sobą 5 lat szkoły muzycznej.  Jak mówi mama Julii, od dziecka Julka chciała grać i śpiewać i teraz realizuje swe marzenia. Życzymy jej wielu sukcesów, spełnienia marzeń i mamy nadzieję, że jeszcze o niej wiele razy usłyszymy. Na razie Julka występuje w kilku zespołach muzycznych, również w Osiemdziesiątce tworzy taki zespół razem z Mateuszem Gaworem zwycięzcą ubiegłorocznej edycji konkursu Sochaczew Rozśpiewany, w tym roku Mateusz jako laureat już nie mógł wystąpić w konkursie – ale otworzył go piosenką The Final Countdown. W konkursie uczestniczyła również inna uczennica Osiemdziesiątki Wiktoria Fabisiak, co prawda nagrody nie zdobyła, ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Jest na początku swej edukacji muzycznej i z pewnością będzie, jak zapewniła, rozwijała swoje umiejętności muzyczne.

 

Organizator konkursu, Sochaczewskie Centrum Kultury, docenił uczniów szkoły przekazując podczas uroczystej gali finałowej, podziękowania i wyrazy uznania zarówno dla uczestników obecnej i poprzednich edycji, jak też dla dyrekcji i nauczycieli.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook