Imieniny obchodzą:

Cyprian, Euzebiusz, Justyna, Łękomir.


Julia Kołodziejak z Teresina zaśpiewała z Mazowszem!

Jesienią 2019 roku odbył się Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka. Konkurs organizowany był przez Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” celem upamiętnienia legendarnego wokalisty zespołu Stanisława Jopka.

FOTOBUENO

Konkurs przebiegał dwuetapowo i podzielony był na kategorie wiekowe: 9-14 lat, 15-19 lat, 20-25 lat oraz 26+ Pierwszy etap odbył się na początku października w 16 województwach. Uczestnicy musieli zmierzyć się z niełatwym repertuarem zespołu „Mazowsze” i przygotować dwa utwory do prezentacji podczas przesłuchań. Z każdego województwa jedna osoba – laureat pierwszego miejsca każdej kategorii wiekowej zaproszony był do udziału w drugim etapie, który odbywał się w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Otrębusach.

 

Miło nam poinformować, że w kategorii wiekowej 9-14 lat w województwie mazowieckim I MIEJSCE zajęła mieszkanka Gminy Teresin 9-letnia JULIA KOŁODZIEJAK, a w kategorii 15-19 lat I MIEJSCE zajęła mieszkanka Sochaczewa KAROLINA JĘDRZEJEWSKA.

 

 

Laureatki zostały zaproszone na kilka dni do Otrębus, gdzie uczestniczyły  w II etapie konkursu rywalizując z najlepszymi wokalistami z całej Polski. W II etapie przesłuchań laureaci trzech pierwszych miejsc z każdej kategorii wiekowej zaproszeni byli do udziału w koncercie galowym z orkiestrą baletem i chórem zespołu „Mazowsze”. Spośród blisko 600 uczestników, którzy zgłosili się do konkursu w całej Polsce jury w drugim etapie wyłoniło zwycięską jedenastkę i przyznało wyróżnienia.

 

Miło nam poinformować, że KAROLINA JĘDRZEJEWSKA I JULIA KOŁODZIEJAK otrzymały WYRÓŻNIENIE, ponadto JULIA KOŁODZIEJAK dostała NAGRODĘ SPECJALNĄ DYREKTORA ZESPOŁU MAZOWSZE  – zaproszenie do udziału w koncercie galowym wraz z zespołem ”Mazowsze”, który odbył się w sobotę 26 października. Julia otrzymała również nagrodę  Prezydenta miasta Pruszkowa dla najmłodszego uczestnika konkursu.

FOTOBUENO FOTOBUENO

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
« sie    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook