Imieniny obchodzą:

Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł.


Ikona św. Józefa rusza w wędrówkę po Parafii w Niepokalanowie

Jozef-w-Niepokalanowie-scaled-e1633696256862W Niepokalanowie rozpoczyna się peregrynacja, czyli wędrówka Ikony Przeczystego Serca Św. Józefa po rodzinach całej Parafii. Codziennie wieczorem ikona przekazywana będzie do domu najbliższych sąsiadów wraz z towarzyszącymi jej materiałami pomocnymi do modlitwy i duchowego przeżycia tego niezwykłego spotkania.

 

– Z wielką wiarą przyjmijmy tę Ikonę w swoim domu ufając, że św. Józef, któremu na wiosnę oddaliśmy naszą parafię w opiekę, będzie hojnie obdarzał łaskami wszystkich, którzy przyjmą go pod swój dach. Dobrze jest wykorzystać obecność św. Józefa w domu, gdyż jest on przez Boga dany nam, aby pomagał w najważniejszych sprawach – mówi o. Mariusz Książek, Proboszcz Parafii w Niepokalanowie.

 

Uroczyste rozpoczęcie peregrynacji nastąpi w środę 13 października po Mszy świętej o godz. 18.00. Wówczas ikona zostanie przekazana jednej z rodzin z Ludwikowa. I tak przez kolejne miesiące będzie wędrowała przez poszczególne wioski naszej parafii, by ostatecznie powrócić do Bazyliki. Szczegółowe informacje, jak przeżyć nawiedzenie ikony w swoim domu, będzie można uzyskać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej parafii.

 

 

W skład materiałów peregrynacjach wchodzą:

  •     Ikona znajdująca się w drewnianej ramce ochronnej (nie zdejmować ramki)
  •     drewniana podstawka pod Ikonę
  •     książka „Konsekracja św. Józefowi” autorstwa ks. Donalda H. Callowaya
  •     zalaminowana biała kartka z tekstem modlitw na przywitanie ikony
  •     zalaminowana jasnobrązowa kartka z informacjami organizacyjno-technicznymi
  •     teczka peregrynacyjna

 

Ikona w danym domu jest przez jedną dobę. Ikonę należy przekazać sąsiadom następnego dnia wieczorem. Jeśli najbliższy sąsiad nie chce lub nie może przyjąć Ikony, należy poszukać kolejnego najbliższego sąsiada przy tej samej ulicy, tak aby peregrynacja nie przebiegała chaotycznie, ale w pewnym porządku.

 

PROSIMY IKONĘ PRZENOSIĆ TRZYMAJĄC ZA RAMKĘ.  PROSIMY NIE DOTYKAĆ WIZERUNKU ŚW. JÓZEFA – DZIĘKI TEMU IKONA NIE ULEGNIE ZNISZCZENIU I BĘDZIE MOGŁA ODWIEDZAĆ KOLEJNE DOMOSTWA. Jeśli byłyby jakiekolwiek pytania, prosimy dzwonić do kancelarii pod numer: 516 387 493

 

źródło: Parafia Niepokalanów

Dodaj komentarz

KALENDARZ

grudzień 2023
P W Ś C P S N
« gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook