Imieniny obchodzą:

Jan, Klarysa, Miłorad, Roland, Roman, Romuald.


I Gminny Festiwal Piosenki The Voice of Teresin

SONY DSCMając na uwadze duże zainteresowanie młodzieży programami rozrywkowymi typu talent show, jak również ich rosnącą pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim, w Szkole Podstawowej w Teresinie zorganizowano bezprecedensowe na terenie Gminy Teresin wydarzenie artystyczne – Festiwal Piosenki Polskiej i Angielskiej The Voice of Teresin.

 

  • Organizatorzy Festiwalu postawili sobie za cel promowanie lokalnych młodych talentów, jak również ukazanie wartości poprawnego posługiwania się językiem polskim oraz językiem angielskim. Zależało nam też, aby spotkanie młodzieży i ich opiekunów ze szkół istniejących na terenie Gminy Teresin przyczyniło się do lepszego poznania, wymiany doświadczeń i integracji środowisk szkolnych.

 

27 maja 2019 r. w świetlicy szkolnej zgromadzili się utalentowani wokalnie uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Teresin wraz ze swoimi nauczycielami i opiekunami. Każda szkoła wyłoniła maksymalnie trzech wokalistów w następujących kategoriach wiekowych: I kategoria: klasy 1 – 3 Szkoła Podstawowa,  II kategoria: klasy 4 – 6 Szkoła Podstawowa i III kategoria: klasy 7 – 8 i Gimnazjum.  Każdy z dziewiętnastu uczestników konkursu przygotował i zaprezentował wybrany przez siebie utwór muzyczny w języku polskim lub angielskim. 

 

  • Występom uważnie przysłuchiwało się jury w składzie: Joanna Cieśniewska – instruktor sekcji wokalnej  w Teresińskim Ośrodku Kultury, autorka tekstów i muzyki, Paweł Dałkiewicz – z wykształcenia muzyk, kompozytor, aranżer, instruktor gry na wielu instrumentach, artysta z wieloletnim doświadczeniem scenicznym oraz  Sara Sader – pochodząca z Kanady mieszkanka naszej Gminy, native speaker  j. angielskiego i studentka uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych w Warszawie.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, goście konkursowi zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Po burzliwej naradzie jury przyznało następujące nagrody:

 

Kategoria klas 1 – 3 SP:SONY DSC

I miejsce  – Julia Kołodziejak, SP Teresin

II miejsce – Maria Pietrak, SP Teresin

III miejsce – Marcelina Więsek, SP Teresin

 

Kategoria klas 4 – 6 SP:

I miejsce – Katarzyna Rosa, SP Teresin

II miejsce – Joanna Zemła, SP Teresin

II miejsce – Maja Piotrowska, SP Teresin

 

Kategoria klas 7 – 8 SP i Gimnazjum 

 

I miejsce – Zuzanna Gołąb, Gimnazjum TeresinSONY DSC

II miejsce – Wiktoria Kornacka, SP Teresin

III miejsce – Sara Sałasińska, SP Szymanów

 

Szczególne wyróżnienie spotkało Urszulę Żochowską z klasy 8 SP w Teresinie, której przyznano Grand Prix Festiwalu za najbardziej wyjątkowy występ w tej edycji konkursu. Ula doskonale zaśpiewała piosenkę w języku angielskim z repertuaru Vance Joy pt.: Riptide, akompaniując przy tym samodzielnie na ukulele. W nagrodę otrzymała bon na zakupy w Empiku w wysokości 100 zł.

 

  • Przyznano też dwa szczególne wyróżnienia dla uczestników, którzy zdaniem jurorów mają dobry potencjał artystyczny. Otrzymali je: Amelia Smotarska z SP w Paprotni oraz Wiktor Kwiatkowski z SP w Budkach Piaseckich.

 

Pozostali wyróżnieni uczniowie to: Magdalena Niewiadomska, Aleksandra Szybka, Weronika Skrzypczuk i Natalia Kowalczyk z SP w Paprotni, Wiktoria Ziółkowska z SP w Szymanowie oraz Julia Jarzyńska i Kacper Ziejewski z SP w Budkach Piaseckich.  Każdy z wyróżnionych uczestników konkursu został nagrodzony drobnymi upominkami, natomiast  nauczyciele: Pani Krystyna Grzywińska z SP w Budkach Piaseckich, Pan Jacek Wiśniewski
z SP w Paprotni oraz Pan Janusz Przydworski z SP w Szymanowie, otrzymali dyplomy
z podziękowaniem za przygotowanie i zgłoszenie swoich uczniów do udziału w festiwalu.

 

Satysfakcjonujący przebieg  Festiwalu The Voice of Teresin zależał w znacznej mierze od środków finansowych. Organizatorzy imprezy wyrażają serdeczne podziękowanie instytucjom i osobom, których wsparcie finansowe pozwoliło na zakup statuetek, nagród rzeczowych, upominków i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu. Podziękowania kierujemy do: Urzędu Gminy Teresin, Gminnej Spółdzielni  „Samopomoc Chłopska” w Teresinie, Banku Spółdzielczego w Teresinie, Pana Zbigniewa Podlasińskiego, właściciela Domu Handlowego „Jetta” oraz Pana Pawła Wróblewskiego, radnego Gminy Teresin.

 

Jesteśmy przekonani, że Państwa pomoc jest wkładem w tworzenie lokalnej kultury, jak również integracji środowisk szkolnych z terenu Gminy Teresin.

 

Organizatorzy Festiwalu ze Szkoły Podstawowej w Teresinie

Foto: Szkoła Podstawowa w Teresinie

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
« lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook