Imieniny obchodzą:

Diana, Dianna, Gertruda, Helena, Hipolit, Hipolita, Jan, Kasjan, Radomiła, Wojbor.


Finał siódmej edycji akcji charytatywnej „Niebieska Gwiazdka”

294-73927To był już 7. finał akcji charytatywnej Niebieska Gwiazdka, którą wymyśliła i co roku nadorzuje St. Sierż Anna Opęchowska-Ciak, Policjantka z Posterunku Policji w Teresinie. W minioną niedzielę, w Bazylice w Niepokalanowie bp Michał Janocha odprawił mszę świętą w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji., a tuż po nabożeństwie odbył się charytatywny koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji pod batutą mł. insp. Janusza Trzepizura. Oprócz muzyków, zebrani mogli wysłuchać utworów w wykonaniu Hani Mikołajczyk, Łucji Brzeskiej i Karola Pisarskiego. Młodzi wokaliści są uczniami Szkoły Muzyki i Tańca „Nutka” z Płońska. „Nutka” od 16 lat kształci dzieci i młodzież, w oparciu o własny program wszechstronnej edukacji muzycznej w zakresie gry instrumentach, śpiewu, rytmiki i tańca. Uczniowie szkoły są laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Do koncertu wokalistów przygotowała Marzena Kunicka.

 

Tegoroczna Niebieska Gwiazdka połączona jest także z akcją wsparcia dla Mai Kapłon.

 

Na mszy i koncercie charytatywnym obecni byli Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański, Zastępca Wójta Gminy Teresin Marek Jaworski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Aleksander Łopata oraz Przewodniczący Rady Gminy Teresin Bogdan Linard. Nie zabrakło również przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb – Zastępcy Dowódcy 38. Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej mjra Andrzeja Mańkowskiego oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie st. bryg. Mirosława Gorzkiego. Miłą niespodzianką dla policjantów była obecność byłego I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. w stanie spoczynku Marka Świszcza i jego małżonki, a także byłego I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie mł. insp. w stanie spoczynku Marka Wójcika, który wraz z żoną uczestniczył w siódmym finale akcji charytatywnej.

 

Po koncercie głos zabrała pomysłodawczyni akcji – st. sierż. Anna Opęchowska – Ciak. Wzruszona wyznała, że jej marzenie się spełniło – sala św. Bonawentury zapełniła się po brzegi, a dzięki Niebieskiej Gwiazdce coraz więcej osób chce pomagać potrzebującym. Dzielnicowa podziękowała również swojej matce i siostrze, które przyjechały z Ostrołęki specjalnie na finał akcji. 

 

Na koniec zabrał głos Zastępca Wójta Marek Jaworski, którzy podziękował policjantce za szlachetną inicjatywę i zaangażowanie. Podkreślił, że empatia i pomaganie są bardzo ważne, bo nie wiadomo kiedy, sami możemy tej pomocy potrzebować.

 

Jak co roku, st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak, osobiście nadzoruje akcję. Dzielnicowa i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin IMPULS Agnieszka Ptaszkiewicz cały czas proszą i apelują o żywność długoterminową, szczególnie mleko, olej, kaszę i ryż.

294-73929 294-73925 294-73922 294-73921 294-73920 294-73916 294-73919  294-73932

 

źródło: KPP w Sochaczewie, mł. asp. A. Dzik, Zdjęcia: Katarzyna Sałasińska i Tomasz Daczk

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
« lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook