Imieniny obchodzą:

Amadeusz, Amedeusz, Damian, Kosma, Przedbor, Urban.


Filmowe ekipy zaprezentowały swoje finałowe dzieła w ramach projektu „Bliżej kina”

W sobotę 23 listopada, po kilku miesiącach pracy i przygotowań, zakończył się Projekt Filmowy „Bliżej Kina”. Projekt polegał na zaangażowaniu chętnych uczestników do udziału w szkoleniach filmowych, po których, za pomocą telefonów komórkowych, mieli zrealizować własne etiudy filmowe. Do projektu zgłosiło się 10 grup, przez etap szkoleń przeszło 6. I to one zaprezentowały w sali widowiskowej Dworca To.Kultura swoje własne filmy. Niektórzy zaskoczyli profesjonalizmem wykonania, inni scenariuszem, podejściem do tematów, czy wrażliwością. Nad przebiegiem całego projektu czuwała dzielnie Katarzyna Rospędowska.

IMG_3704 - Kopia

Co najważniejsze wszystkim udało się zrealizować swoje dzieła. Co prawda często podkreślali, że zaprezentowane filmy nie są idealne, może nawet nie skończone. Ale mamy nadzieję, że jest to dla nich pierwszy krok do prawdziwej przygody z filmem. Na imprezie nie zabrakło szkoleniowców projektu – reżysera Jarosława Banaszka, dokumentalisty Cezarego Ciszewskiego i montażysty Paweł Sitkiewicza – którzy w towarzystwie koordynatorki projektu Kasi Rospędowskiej, ocenili filmy i docenili je za pomocą różnych gadżetów filmowych (były to m.in. drony, kamery sportowe, mikrofony). Publiczność również wybrała swój ulubiony film.

 

Okazał się nim projekt Zespołu Filmowego Eksperymentalni p.t. „Człowiek i pies”. Ekipy zaprezentowały również swoje dokumenty z Dni Kukurydzy 2019, które spontanicznie stały się poligonem doświadczalnym podczas warsztatów z dokumentu. Imprezę zakończyliśmy muzycznym elementem – akustycznym występem zespołu FaDUR9, który też uczestniczył w projekcie.

 

Wszystkie etiudy filmowe będzie można niebawem zobaczyć na kanale YouTube Teresińskiego Ośrodka Kultury. A my życzymy sobie jeszcze więcej takich działań, które sprawią, że będziemy jeszcze bliżej kina.

 

Zadanie pn. „Bliżej kina” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej mająca na celu realizację projektu grantowego pn. „Aktywnie z LGD” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego  w ramach inicjatywy „Leader”  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

IMG_3531 - Kopia IMG_3654 - Kopia IMG_E3665 - Kopia

źródło: Teresiński Ośrodek Kultury

 

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
« sie    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook