Imieniny obchodzą:

Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj.


Ekstremalna Droga Krzyżowa w Niepokalanowie – zapraszamy 16 marca

Już po raz drugi z Parafii Niepokalanów wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. To ponad 40km do przejścia nocą. Doskonały sposób na jeszcze lepsze przeżycie Wielkiego Postu.  Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!

edk18

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) w Gminie Teresin rozpocznie się w Niepokalanowie przed Bazyliką. Trasa liczy ponad 40 km (trasa na mapie poniżej). Zakończenie wędrówki również przed świątynią w Niepokalanowie. Zapisywać można się przez stronę www.edk.org.pl – tam wybieramy rejon Niepokalanów i wypełniamy krótki formularz. Nie trzeba jakoś specjalnie się przygotowywać, ale dobrze być ogólnie sprawnym fizycznie, by znieść trudy 9-12 godzin nocnej wędrówki w zmiennych warunkach atmosferycznych. Potrzebna jest odwaga i zwykła odzież turystyczna, stosowna do aury, a to zawsze jest wielką niewiadomą – może być ciepło i sucho albo mokro i zimno. Należy pamiętać o dobrych i wygodnych butach, nieprzemakalnej kurtce oraz prowiancie na drogę. Trzeba ze sobą wziąć również krzyż.

 

EDK to spotkanie z Bogiem w czasie nocnej wyprawy, idziemy w milczeniu rozważając mękę i śmierć Jezusa. Jak co roku, pomocą będą rozważania napisane i wydane w formie książeczki lub pliki mp3 specjalnie na tę okazję.

 

Pomysłodawcą drogi jest ks. JACEK STRYCZEK i wspólnota Męskiej Strony Rzeczywistości. Stworzona została w odpowiedzi na kryzys wizerunku mężczyzny w kościele, przez mężczyzn dla mężczyzn. Pomimo tego w EDK biorą udział również kobiety, które również gorąco zapraszamy.

 

Poniżej tegoroczna trasa.

edk mapa

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook