Imieniny obchodzą:

Frumencjusz, Iwona, Sabina, Siestrzemił, Wincenty.


Ekstremalna Droga Krzyżowa w Niepokalanowie odbędzie się 18 września

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) to ciekawa propozycja indywidualnych rekolekcji wielkopostnych. EDK nie jest zorganizowaną pielgrzymką, lecz indywidualną praktyką religijną; jej ideą jest przeniesienie nabożeństwa drogi krzyżowej poza budynek kościoła i przekształcenie w pieszą, nocną indywidualną wędrówkę.

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) w Gminie Teresin rozpocznie się w Niepokalanowie przed Bazyliką w piątek, 18 września. Pierwotnie wydarzenia planowane było na 27 marca, lecz wówczas, ze względu na pandemię, zostało odwołane.

 

Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 20.00 w bazylice w Niepokalanowie. Trasa liczy ponad 43 km (trasa na mapie poniżej). Zakończenie wędrówki również przed świątynią w Niepokalanowie. Zapisywać można się przez stronę www.edk.org.pl – tam wybieramy rejon Niepokalanów i wypełniamy krótki formularz. Nie trzeba jakoś specjalnie się przygotowywać, ale dobrze być ogólnie sprawnym fizycznie, by znieść trudy 9-12 godzin nocnej wędrówki w zmiennych warunkach atmosferycznych. Potrzebna jest odwaga i zwykła odzież turystyczna, stosowna do aury, a to zawsze jest wielką niewiadomą – może być ciepło i sucho albo mokro i zimno. Należy pamiętać o dobrych i wygodnych butach, nieprzemakalnej kurtce oraz prowiancie na drogę. Trzeba ze sobą wziąć również krzyż.

 

EDK to spotkanie z Bogiem w czasie nocnej wyprawy, idziemy w milczeniu rozważając mękę i śmierć Jezusa. Jak co roku, pomocą będą rozważania napisane i wydane w formie książeczki lub pliki mp3 specjalnie na tę okazję. Pomysłodawcą drogi jest ks. JACEK STRYCZEK i wspólnota Męskiej Strony Rzeczywistości.

 

Poniżej tegoroczna trasa

edk mapa

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Październik 2020
P W Ś C P S N
« wrz    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook