Imieniny obchodzą:

Damazy, Dominik, Leonard, Maksymilian, Oda, Stojgniew, Walery, Wirgiliusz.


Dwa miesiące aresztu dla trzech podejrzanych o rozbój

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców gminy Teresin podejrzewanych o rozbój na obywatelu Ukrainy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

 

W ubiegłym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o rozboju na obywatelu Ukrainy. Z ustaleń mundurowych wynika, że pokrzywdzony wracał po pracy do domu i spotkał znajomego. Kupili alkohol i poszli do jednego z garaży w Teresinie, gdzie byli dwaj inni mężczyźni. W pewnym momencie jeden z nich zaatakował obywatela Ukrainy, a chwilę później dołączyli do niego koledzy. Pobitemu 28-latkowi zabrano plecak, w którym miał kilka tysięcy złotych i telefon komórkowy. Pokrzywdzony wykorzystał chwilę nieuwagi napastników i uciekł.

 

Zaraz po uzyskaniu informacji o rozboju, policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Kilka godzin później mundurowi zatrzymali trzech (22, 27, 32 lata) mieszkańców gminy Teresin podejrzanych o przestępstwo. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie wszyscy usłyszeli zarzut rozboju, którego dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Podejrzanemu 27-latkowi zarzuca się, że popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. Najmłodszy z mężczyzn odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków, ponieważ podczas przeszukania znaleziono przy nim amfetaminę.

 

Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku prokuratora i postanowił zastosować wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższe dwa miesiące spędzą za kratami. Mundurowi cały czas pracują nad odzyskaniem pieniędzy i telefonu należącymi do obywatela Ukrainy. Podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. Agnieszka Dzik, Policja Sochaczew

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Listopad 2021
P W Ś C P S N
« paź    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook