Imieniny obchodzą:

Dadźbog, Franciszek, Michalina.


Druh Łukasz Łopaciński z OSP Zawady Strażakiem Miesiąca Listopada 2020

r3d1nFqGiWmso2uDZAresized_druh_lukasz_lopacinski._odznaczonyDruh Łukasz Łopaciński z OSP w Zawadach (gm. Kampinos) został „Strażakiem Miesiąca Listopada 2020”. Kilka dni temu nagrodę za profesjonalną i bohaterską postawę strażakowi wręczyła Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa.

 

 

Profesjonalne zachowanie druha Łukasza Łopacińskiego sprawiło, że uczestnicy wypadku drogowego, który miał miejsce w listopadzie 2020 r., szybko otrzymali pomoc. Jak podkreśla Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa, właśnie taka reakcja często decyduje do czyimś życiu.

 

 

– W akcjach ratowniczych liczy się każda minuta. Strażacy ochotnicy mają tego świadomość i dlatego podejmują działania natychmiastowo. Na takich ludziach zawsze można polegać. Poczucie odpowiedzialności i obowiązek niesienia pomocy innym nie znikają wraz z zakończeniem służby. To postawa godna naśladowania, ale i nagrodzenia – dodaje Janina Ewa Orzełowska.

 

 

Do zderzenia trzech samochodów (dwa zderzyły się czołowo) doszło w Woli Pasikońskiej. Podróżowało nimi 6 osób, w tym dwoje dzieci. Słysząc syrenę alarmową, druh Łukasz Łopaciński udał się na miejsce zdarzenia prywatnym samochodem. Przybył tam przed służbami ratowniczymi i natychmiast podjął działania. Jeden z pasażerów, w najcięższym stanie, leżał w kałuży paliwa. Strażak przeniósł go w bezpieczne miejsce i udzielał niezbędnej pomocy do przyjazdu służb r3d1nFqGiWmso2uDZAresized_druh_lukasz_lopacinskiratunkowych. Następnie pomagał pozostałym poszkodowanym aż do przejęcie ich przez kolejne zespoły ratownicze.

 

 

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Łukasz Łopaciński otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Listopada 2020”.

 

źródło: www.mazovia.pl

Dodaj komentarz

KALENDARZ

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook