Imieniny obchodzą:

Donat, Donata, Epifaniusz, Hegezyp, Herman, Przecław, Rufin.


Biblioteczne atrakcje – spektakl „Opowieści z teczki Profesora Książeczki” oraz spotkanie ze Stasiem i Nel

W dniu 10 lutego gośćmi Gminnej Biblioteki Publicznej w Teresinie były dzieci ze Społecznego Przedszkola Integracyjnego. Miały okazję obejrzeć spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” p.t. „Opowieści z teczki Profesora Książeczki”.

Profesor Książeczka uwielbia czytać, a w zaciszu jego leśnej pracowni powstają kolejne opowieści, które za każdym razem chowa do kolorowej teczki. Szalenie ciekawy bohater bajki przeprowadził zebraną widownię przez świat wyobraźni, który okazał się być bardzo zaskakujący.

Każda myśl w jego głowie przeradzała się w spotkanie z żywym bohaterem. W ten sposób dzieci miały okazję poznać osobiście Czerwonego Kapturka, czy Kopciuszka. Dzieci z zaciekawieniem aktywnie uczestniczyły w bajkowym przedstawieniu. Świetnie się przy tym bawiły i śmiechu nie brakowało.

20200210_103725 20200210_102104

tekst i zdjęcia J. Mularczyk- GBP w Teresinie

===============================================================

Uczniowie klas piątych  ze szkoły podstawowej w Teresinie mieli okazje wziąć udział
w niezwykłej relacji z wyprawy inspirowanej powieścią  Henryka Sienkiewicza „ W pustyni
i w puszczy”. Nasz gość Pan Piotr Kowalczyk zabrał nas na wycieczkę śladami Stasia i Nel- głównych bohaterów książki. 

 

Z wykształcenia jest geografem i geologiem. Prowadzi wycieczki jako pilot i jest przewodnikiem. Zajmuje się także fotografią. Jak sam pisze przede wszystkim jest podróżnikiem i organizuje wyprawy w ciekawe rejony świata. Oprócz tego prowadzi spotkania w instytucjach kultury na których to motywuje dzieci i młodzież do poznawania świata i udowadnia, że nie trzeba dużo pieniędzy aby zobaczyć ciekawe miejsca. I tak było podczas naszego spotkania. Odbyliśmy interaktywna podróż po mapie śledząc kolejne etapy wędrówki Stasia i Nel. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Port – Saidzie mieście egipskim leżącym na północnym-wschodzie tego kraju. Przemierzaliśmy pustynię, sawannę i wysokie góry aby po długiej i wyczerpującej drodze dotrzeć do Mombasy gdzie kończy się wielka przygoda naszych książkowych bohaterów.

 

Podczas spotkania Pan Piotr wyświetlał nam zdjęcia pokazujące piękną , ale i zarazem surową przyrodę Afryki. Zwiedziliśmy  Egipt, Sudan , Kenię i Tanzanię czyli wszystkie kraje przez które prowadziła trasa ucieczki dzieci. Mam nadzieję, że była to niezapomniana wyprawa„ palcem po mapie” oraz, że nie pozostanie ona tylko w sferze marzeń, ale liczę na to , że ktoś z uczestników kiedyś wyruszy osobiście na wyprawę śladami Stasia i Nel.

Pam

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Kwiecień 2020
P W Ś C P S N
« mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook