Imieniny obchodzą:

Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł.


ALIENACJA RODZICIELSKA TO PRZEMOC WOBEC DZIECKA I DRUGIEGO RODZICA!

Alienacji Rodzicielskiej poddawane są setki tysięcy dzieci w Polsce. Uświadomienie rodzicom, ale i samym dzieciom, że świadome oddzielenie od jednego z rodziców, czy intencjonalne niszczenie tej relacji wpływa niezwykle destrukcyjnie na rozwój dziecka, jego dorosłość.

 

 

Alienacja ma szczególny wymiar w czasie światowej pandemii, którą przechodzimy. Wirus jest niejednokrotnie doskonałym pretekstem by alienowane dotychczas dzieci jeszcze mocniej odciąć od rodzica, z którym dziecko na co dzień nie mieszka. Brak możliwości kontaktu, czy ingerowanie w kontakty dziecka z drugim rodzicem, stała – bo wynikająca z konieczności ciągłej obecności w domu rodzica, z którym mieszka dziecko – kontrola dziecka przekłada się najczęściej na odrzucenie drugiego rodzica przez alienowane dziecko, nieuzasadnioną agresję dziecka, żeby wymienić tylko wybrane z całej palety zachowań destrukcyjnych dla dziecka i jego rozwoju. Okres wirusa powinien pomóc w budowaniu, czy odbudowywaniu relacji. Również tej najważniejszej: dziecka z rodzicem. Ma to szczególny wymiar dla dzieci alienowanych, szykanowanych za darzenie uczuciami rodzica, z którym nie mieszkają po rozstaniu rodziców.

 

 

Chciałbym skierować uwagę na fakt, że alienacja nie byłaby możliwa bez wsparcia środowiska: bliskich krewnych, znajomych, ale i lokalnych instytucji, tak czynnie, ale często biernie: poprzez zaniechanie działania, czy niewiedzę.

 

 

25 kwietnia każdego roku obchodzony jest na świecie Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Należy zwrócić uwagę, że alienacja rodzicielska, porwania dzieci od jednego z rodziców, często daleko od dotychczasowego miejsca zamieszkania są niemal powszechne. W każdym środowisku są dzieci, które przez przemoc jednego z rodziców nie mogą mieć kontaktu z jednym z rodziców.

 

Alienacja dziecka od jednego z rodziców, porwania rodzicielskie to przemoc. Ma charakter psychiczny, fizyczny. Niszczy dziecko i alienowanego rodzica w każdym aspekcie uniemożliwiając rozwój i szczęśliwe życie. Prowadzi do samobójstw (liczba samobójstw pośród dzieci rośnie). Trwa na co dzień. Osoba będąca świadkiem alienacji, przemocy wobec dziecka ma obowiązek zgłosić ten fakt policji, pomocy społecznej, czy Rzecznikowi Praw Dziecka. Brak reakcji to akceptacja, to świadome zabijanie dziecka.

 

 

Alienacja Rodzicielska jest to zespół świadomych lub nieświadomych zachowań prowadzących do powstania zaburzeń w relacji między dzieckiem a drugim rodzicem. Konsekwencje takiego postępowania bywają tragiczne. Dzieci poddawane alienacji rodzicielskiej mają niskie poczucie własnej wartości, brak zaufania, są podatne na uzależnienia, cierpią na depresje, miewają myśli samobójcze przez całe życie mogą im towarzyszyć problemy z tożsamością oraz choroby psychiczne.

ALIENACJA RODZICIELSKA TO PRZEMOC WOBEC DZIECKA I DRUGIEGO RODZICA!

 

Twórcą wybranych materiałów jest biuro Rzecznika Praw Dziecka

 

http://brpd.gov.pl/jestemmamyitaty/

https://www.youtube.com/watch?v=1PLrVj9YC4U

 

Tomasz Tomaszewski

Kampania Społeczna: Razem Pokonamy #SzczytyAlienacjiRodzicielskiej

dziewczynka A4 chlopiec A4 IMG_20210121_124839

Dodaj komentarz

KALENDARZ

grudzień 2023
P W Ś C P S N
« gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook