Imieniny obchodzą:

Aleksander, Anastazja, Auksencjusz, Gabriel, Gabriela, Honoryna, Leander, Leonard, Sierosława.


Mazowiecka Grupa SPEED już działa

image.phpKomendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu powołał do życia Zespół pod nazwą „SPEED”. Podobne Zespoły powstają na terenie całego kraju.

 

Do dyspozycji 48 policjantów z 12 jednostek Policji oddano 14 najnowszych radiowozów głównie maki BMW, w tym 11 nieoznakowanych wideorejestratorów. Ponadto do pomiarów prędkości pojazdów będą oni używać nowoczesnych laserowych mierników prędkości, które posiadają funkcję zapisu obrazu.

 

Policjanci będą patrolować przede wszystkim główne drogi, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Może zdarzyć się także, że w jednym momencie na jednej drodze będzie współpracować nawet kilka patroli w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych.

 

  • Zespół SPEED będzie zwracać uwagę głównie na przypadki:
  •     przekraczania prędkości,
  •     niebezpiecznego wyprzedzania,
  •     czynów godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów,
  •     zachowań agresywnych (np. jazda „na zderzak” i wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania),
  •     nielegalnych wyścigów.

 

W skład Zespołu wejdą nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale także policjanci z pionów kryminalnych i do walki z cybeprzestępczością. Ich zadaniem będzie monitorowanie stron www i portali społecznościowych w celu uzyskiwania informacji o nielegalnych wyścigach lub osobach uprawiających notorycznie popisową i niebezpieczną jazdę – oczywiście w warunkach normalnego ruchu drogowego.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu nadal przyjmują zgłoszenia na skrzynkę mailową stopagresjidrogowej.kwp@mazowiecka.policja.gov.pl .

271-65513

 

Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Luty 2020
P W Ś C P S N
« sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook