Imieniny obchodzą:

Diana, Dianna, Gertruda, Helena, Hipolit, Hipolita, Jan, Kasjan, Radomiła, Wojbor.


107 testów w Niepokalanowie i wszystkie ujemne. „To jest cud!”

„To jest cud”  – tak skwitowała urzędniczka SANEPID-u kiedy do klasztoru przyszły wyniki testów na koronowirusa franciszkanów z Niepokalanowa. 107 testów i wszystkie ujemne.

 

To niemożliwe, aby w tak dużej społeczności nikt nie miał pozytywnego wyniku. Wszystko zaczęło się w piątek, 26 czerwca 2020 r. Wieczorem karetka pogotowia zabrała jednego z braci do szpitala. Brat ten wrócił do klasztoru z urlopu 22 czerwca. Czuł się nie najlepiej, dlatego pojechał do lekarza. Dostał antybiotyki i wrócił do klasztoru.

 

W klasztorze w ciągu tych kilku dni miał kontakt bezpośredni z około 30 braćmi. Według pracownika SANEPID-u kontakt bezpośredni to taki, w którym dana osoba przebywała z zarażonym minimum 15 minut, w odległości mniej niż 2 metry.

 

Brat jest m.in. fryzjerem, ostrzygł w tym czasie kilku braci. Ponadto całą wspólnotą spotykamy się na posiłkach w refektarzu i kilka razy dziennie w kaplicy na modlitwie. Nieświadomi zagrożenia, nikt nie unikał z nim kontaktu. W ciągu tych pięciu dni pobytu w klasztorze po urlopie, brat ten był w wielu miejscach wspólnego przebywania.

 

Chory, po wykryciu koronawirusa, został przewieziony do szpitala jednoimiennego w Warszawie i przebywa tam do dnia dzisiejszego. Jest podłączony do respiratora. Jego płuca oddychają w 60%. Jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej.

 

Do szpitala zakaźnego trafił jego rodzony brat i bratowa oraz 90-letnia mama, która jest na OIOMI-e. Stan brata Stanisława jest nadal poważny, ale stabilny.

 

Kiedy w sobotę, 27 czerwca, dotarła do klasztoru informacja o koronawirusie naszego współbrata, strach padł na wszystkich. Zrozumieliśmy, że to nie żarty. Zostaliśmy natychmiast objęci przez SANEPID kwarantanną do 10 lipca. Została zamknięta bazylika dla udziału wiernych oraz wszystkie miejsca pracy, w których pracują osoby z zewnątrz. Wprowadziliśmy zalecenia SANEPIDU co do ograniczenia spotkań między sobą. Z twarzy zniknął uśmiech, usta zakryły maseczki. Przeszliśmy w internetowy reżim nabożeństw.

 

Od współbraci z innych klasztorów, parafian, sympatyków naszego sanktuarium, naszych rodzin i znajomych otrzymaliśmy wiele wsparcia duchowego i materialnego, za co z serca wszystkim dziękujemy. Wielu zapewniało nas o modlitwie.

 

Czekaliśmy z niecierpliwością na piątek, 3 lipca. W tym dniu zrobiona nam wymazy. Teraz pozostało tylko czekać na sobotę, jak na wyrok.

 

Dzięki Bogu, z piątku na sobotę było comiesięczne czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Tym razem byli tylko zakonnicy. Odmówiliśmy trzy części Różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie była Msza św. Razem z nami przez Internet modliło się kilkaset osób.

 

Przyszła pierwsza sobota, 4 lipca, a z nią comiesięczne spotkanie „Oddaj się Maryi”: konferencja, świadectwa, Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Matce Bożej oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Wszystko, jak co miesiąc, ale bez udziału wiernych. Można nas było oglądać przez YouTube na kanale NIEPOKALANÓW oraz słuchać transmisji przez Radio Niepokalanów.

 

Pomimo pustki w bazylice, czuło się obecność ludzi, że są z nami, że tak jak my zawierzają się Niepokalanej. To św. Maksymilian nauczył nas, aby ze wszystkim przychodzić do Niej.

 

Była to najspokojniejsza pierwsza sobota od 4 lat. Nikt nie prosił o poświęcenie dewocjonaliów, chwilę rozmowy, spowiedź. Tak cicho, jak nigdy. Spokojnie można było zjeść posiłek, odpocząć i dalej czekać na „wyrok”. Chyba już każdy w klasztorze brał pod uwagę różne scenariusze. Po południu okazało się, że wyniki będą dopiero w niedzielę.

 

Wieczorem, w trakcie codziennego Różańca, odmawianego w kaplicy św. Maksymiliana w intencji zakończenia epidemii, rozdzwoniły się dzwony na bazylice. – Cóż to może być? Czy, nie daj Boże, coś niedobrego się stało z naszym chorym bratem? Ale w klasztorze nie ma takiego zwyczaju, a może Ojciec Święty zachorował?

 

 

Na Apel Maryjny wszedł do kaplicy św. Maksymiliana Gwardian klasztoru i ogłasza przez mikrofon: „Wyniki na koronowirusa wszystkich braci są ujemne. Według urzędniczki SANEPID-u: to jest CUD! Przez cały okres epidemii nie zdarzyło się nigdzie w Polsce – a być może i na świecie – aby nikt, z tak dużej grupy, mającej kontakt z osobą zarażoną, nie został zarażony. Zanim gwardian ogłosił wyniki, wraz z pracownikiem SANEPID-u kilka razy sprawdzał listy. 100% zdrowych.

 

Chwała Bogu!

 

Niepokalana po raz kolejny pokazała, że troszczy się o swój Niepokalanów. Odbieramy tę łaskę jako znak, że Matce Najświętszej podoba się to, co od kilku lat robimy: pierwsze soboty z zawierzeniem, wspólny Różaniec, nabożeństwa pokutne i Msze święte za grzechy aborcji, pielgrzymki pokutne, czuwania nocne, Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi (którego już za miesiąc odbędzie się czwarta edycja), Sztafeta Różańcowa i wiele innych.

 

Niech ta Boża interwencja będzie iskrą, która rozpali nasz Naród nową miłością do Boga i ludzi, i wleje w nasze serca wiarę, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Tak jak 100 lat temu Maryja przyszła z pomocą naszym przodkom, ukazując się bolszewikom i przepędzając ich spod Warszawy, tak niech w naszych czasach przyjdzie nam z pomocą i zwycięży naszych wrogów.

 

Dziękujemy Wam, że z nami byliście. Polecamy każdego z Was Maryi i życzymy, abyście doświadczali jak dobra i czuła jest nasza Niepokalana Matka.

cud

źródło: Franciszkanie z Niepokalanowa, www.niepokalanow.pl

Jedna odpowiedź na „“107 testów w Niepokalanowie i wszystkie ujemne. „To jest cud!”””

  1. Marek Jaworski pisze:

    Chwała Panu!!!

Dodaj komentarz

KALENDARZ

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
« lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Gmina TERESIN – BIP

BIP Teresin

DODAJ OGŁOSZENIE DROBNE – MAX. 60 ZNAKÓW – ZA DARMO

Facebook